Kim jesteśmy/Quem somos
Kim jesteśmy/Quem somos
Marysia Wróblewska - absolwentka warszawskiej Iberystyki - sekcji luzo-
http://revistapiaui.estadao.com.br/
brazylijskiej. Od niedawna pracuje w agencji social media marketing
Socializer S.A. Wierzy w sprawczą i terapeutyczną moc kultury i w
ludzi. Pasjonatka nowego kina brazylijskiego i lokalna patriotka.
Marek Cichy - absolwent Iberystyki UW, tłumacz, przewodnik beskidzki. Sfrustrowany tym, że mało kto się w Polsce interesuje Ameryką Łacińską. Do Brazylii przyciągnęły go filmy familijne, jak np. Miasto Boga. Na tym blogu chce pokazać jak Brazylijczycy próbują sobie radzić z problemami społecznymi, których mają sporo. Wierzy, że w tej kwestii możemy się od nich uczyć...Coraz bardziej tłumacz, stąd coraz rzadziej autor postów na blogu.
Kasia Osińska - ukończyła Iberystykę (UW) w sekcji luzo-brazylijskiej.
Pasjonatka muzyki, rozmiłowana szczególnie w twórczości Antonia
Carlosa Jobima. Oddana sprawie budowania przyjaźni polsko-brazylijskiej. Tłumacz j. portugalskiego (norma brazylijska).
Autorka części zdjęć publikowanych na blogu.
Agata Błoch - studentka Centrum Studiów Latynoamerykańskich i Universidade de Brasília. Miłośniczka Ameryki Południowej i wierna zwolenniczka CouchSurfingu. Wyznawczyni zasady : um mundo melhor, um sofá de cada vez. Prywatnie kocha chimarrão, pão de queijo i açaí. Sercem wciąż w stanie Rio Grande do Sul. Ma nadzieję zmienić życie Indian w Amazonii:) Wierna książkom wielkiego brazylijskiego pisarza Jorge Amado. Nocami ćwiczy Capoeira Angola. Obecnie mieszka w mieście Uberlândia w stanie Minas Gerais w Brazylii
Janina Petelczyc - doktorantka na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Interesuje się zabezpieczeniem społecznym i międzynarodową porównawczą polityką społeczną (w tym polityką społeczną w Brazylii). Nie zapomina przy tym o społeczności lokalnej i prowadzi bloga o Warszawie. Lubi rower, podróże, astronomię i malarstwo holenderskie.
Magdalena Walczuk (Brasilinha) - tłumaczka i lektorka języka portugalskiego, doktorantka na warszawskiej Iberystyce, zafascynowana kulturą afrobrazylijską. Od dwóch semestrów prowadzi kurs internetowy "Panorama kultury brazylijskiej" w ramach COME UW. Wielbicielka capoeiry, którą trenuje od kilku lat - z większymi i mniejszymi przerwami - w grupie Beribazu. Nieuleczalnie zakochana w Brazylii, próbuje przenieść jej odrobinę do Polski, a także rozpowszechniać wychodzącą poza stereotypy wiedzę o tym kraju, jego kulturze i mieszkańcach.
Ana Hamerski Frieman - metyska pochodzenia polsko-brazylijskiego, w której płynie indiańska krew prekolumbijskich Tupi-Guarani. Pochodzi z Santo Angelo. Przyjechała do Polski jako stypendystka rządu polskiego, aby studiować psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Stara się połączyć wiedzę i edukację Starego Świata z tradycjami Indian Tupi-Guarani jak miłość i szacunek do przyrody. Docenia wielokulturową edukacją społeczną jako próbę identyfikacji i dyskusji na temat różnic kulturowych.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz